Mossly

Domek letniskowy bliski naturze. Glamping.

Co lubisz bardziej? Morze czy góry? Nie umiesz zdecydować? Nieważne. Pomyśl po prostu, gdzie chcesz być teraz. Jaką przyrodę chcesz mieć wokół siebie. I wyobraź sobie to miejsce…
Wprowadźmy się w nastrój, bo dzisiaj o cudownym projekcie. Domek letniskowy bliski naturze.

Kanadyjska firma o mówiącej wszystko nazwie The Little Cabin zaprojektowała – zgadnijcie – miniaturowy domek letniskowy. Nie byle jaki jednak, bo w swoim minimalizmie perfekcyjnie dopracowany tak, by idealnie wpisać się w zastane otoczenie.

Co to właściwie ten glamping?…

Domek letniskowy The Little Cabin to przykład realizacji w duchu nowego trendu – glamping. Znasz już to pojęcie? Chodzi o biwakowanie w „pięknym stylu”. Zamianę namiotu czy przyczepy kempingowej na stylowy mikro-apartament. Domek letniskowy, który pozwoli wygodnie cieszyć się przyrodą.
Przy okazji daj znać jak oceniasz taki pomysł.:)

Wyobraź sobie, że budzisz się razem z pierwszymi promieniami słońca w swoim wymarzonym lesie/na nadmorskiej plaży/w nizinie, z widokiem na ukochane góry (skreśl niepotrzebne).
Otwierasz oczy, a przed nimi ukazuje się szeroka perspektywa na zjawiskowy krajobraz. Brzmi magicznie, prawda? Takich wrażeń dostarcza domek letniskowy o uroczej nazwie The Cobby, flagowy projekt The Little Cabin.

Quechua wśród domków letniskowych

I znów – projektanci poza prostotą wykonania, naprawdę cenią sobie jasność przekazu.The Cobby bowiem znaczy nic innego niż „mały domek” po Nowofunlandzku. Nie ma szans na pomyłkę.;)

Hej, jeśli interesują Cię piękne wnętrza, albo szukasz inspiracji do swoich 4 kątów...
…to prowadzimy również newsletter, dzięki któremu będziesz na bieżąco z nowymi postami. Dostaniesz również darmowego e-booka z najnowszymi trendami w wystroju mieszkań i mnóstwo innych porad 🙂

Producent nie oszukuje więc i domek jest rzeczywiście maleńki. Nazwałabym go „stylową wariacją wokół ascetyzmu”. Przestrzeń, jaką daje The Cobby jest naprawdę podstawowa. Cztery ściany, dach, taras. To koniec.

Ale czym innym ma być domek letniskowy? Kto właściwie potrzebuje czegoś więcej niż wygodne łóżko, do którego można powrócić po całodziennym eksplorowaniu natury?

…no dobrze, łatwo mogę sobie wyobrazić, że brakowałoby mi w nim małej kuchni, czy łazienki. Miał je w końcu nawet Dom Kereta. The Little Cabin zapewnia jednak możliwość łatwego poszerzenia projektu o dowolne pomieszczenie.

Niewielkie wymiary bazowe mają jednak swoje zalety – choćby brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, czy to że domek jest łatwy do postawienia w zaledwie kilka godzin. Choć nie ufam już takim zapewnieniom, póki ich nie przetestuję (wciąż pamiętam zawiedzione nadzieje i połamany „dwusekundowy” namiot Quechua).

A wszystko to wykonane z najlepszych materiałów, zgodnych z zasadą zrównoważonego rozwoju i energooszczędności. Wyposażony jest w panele solarne, lampy LED, wykonany w lokalnych materiałów. Co więcej – materiałów znoszących temperatury zimnych kanadyjskich nocy. Co oznacza tyle, że sprawdziłby się też jako domek letniskowy w polskich warunkach.

The Cobby ma jeszcze jedną zaletę – w swoim minimalistycznym, nowoczesnym projekcie jest uniwersalny. Czemu nie zostawić pięknych widoków oldschoolowym namiotom, a domek letniskowy od The Little Cabin zainstalować na swoim podwórku? Małe biuro, miejsce do ćwiczeń, domek dla gości – temu wszystkiemu z powodzeniem mógłby służyć.

Dla mnie płynie z tego projektu jeszcze jeden, poza inspiracją, wniosek. Dobre przygotowanie estetyczne projektu, klasyczna forma – obronią się w każdych warunkach.

A Ty co sądzisz? 🙂

 

Źródło i własność wszystkich fotografii zamieszczonych w artykule – The Little Cabin Company: http://thelittlecabincompany.com/

Jeszcze więcej inspiracji znajdziesz na naszym Pinterest! Sprawdź nas!

Sprawdź też nasz artykuł o tanich domach mieszkalnych – to dobre źródło inspiracji:
Czy tanie domy jednorodzinne zburzą system?

Możesz też zainspirować się innymi artykułami o małych realizacjach mieszkalnych:
Nie-miejsce. Dom Kereta.
Sen minimalisty

A jeśli szukasz sprytnych tricków dla małego mieszkania, polecamy te posty:
Cykl Małe mieszkanie
Sprytne schowki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *