Mossly

Domowa biblioteczka, czyli jak ujarzmić swój księgozbiór.

Też uwielbiacie książki? Te, które można kartkować, wąchać papier tuż po zakupie… Po lekturze stawiać na półce i podziwiać jak domowa biblioteczka dumnie rośnie. Sztuką jest odpowiednie wkomponowanie jej w mieszkaniu. Zwłaszcza jeśli mamy małe mieszkanie, to taka zgrabna biblioteczka w salonie czy sypialni, może okazać się bezcenna. Chcemy pokazać Wam dzisiaj kilka inspiracji.

Nie jest tak, że ebooki i mp3 przejęły kontrolę nad światem. Czytelnictwo spada, z tym nie możemy niestety dyskutować (choć bardzo byśmy chcieli), ale pełni nadziei myślimy, że czytający czytającymi pozostają i to się nie zmieni. Jest pewna rzesza ludzi, która bez książek nie wyobraża sobie życia, a miłość ta przekłada się na zakupy. Bo są książki, które tak bardzo, bardzo chce się mieć na półce… Domowa biblioteczka z nimi wydaje się być pełniejsza.

Wydania fizyczne, które można wziąć do ręki w papierowej formie roztaczają wokół siebie tę magiczną, nostalgiczną aurę. Wbrew pozorom powracanie do nich jest łatwiejsze, niż do czytnikowych wersji. Pozostawione improwizowane zakładki z biletów/liści/kawałka notatki, są dodatkowym atutem sentymentalnej podróży przez raz już przeczytane fragmenty.

My dodatkowo jesteśmy fanami turystyki książkowej – każda podróż (bliższa, czy dalsza) to wizyta w antykwariacie i zakup nowej pozycji.
Też tak macie?:)
To dobre „hobby” dla pasjonatów książkowych, pozwala tworzyć kolekcję o podwójnym znaczeniu sentymentalnym. Spróbujcie przy okazji, nawet jeśli w najbliższą podróż jedziecie nie dalej niż do Zgierza.

Przez to wszystko domowa biblioteka potrafi rozrastać się w zatrważającym tempie i podobnie zatrważająco chaotycznie rozsiewać się po różnych kątach mieszkania. Nie jest to zbyt dobre ani dla samych książek, ani dla stylizacji domu.

Pozostaje więc tylko zadać pytanie: jak najlepiej przygotować domową biblioteczkę?  

Większość tego, co oferują producenci mebli jest zwyczajnie nudna. Na szczęście nie wszyscy tak widzą świat książek. Ale jeśli nie dotyczy to sklepu, w którym kupujecie meble… Czemu nie zrobić takiej półki samodzielnie?

Przewertowaliśmy dla Was internet w poszukiwaniu najciekawszych rozwiązań. W pierwszej części pokażemy półki, w kolejnej – całe stylizacje.

Zobaczcie pomysły i dajcie znać, który najbardziej do Was przemawia.

Na początek kilka pomysłów na same półki.

Ciekawie będą wyglądały wszystkie niestandardowe rozwiązania. Wykorzystanie wgłębień w ścianach, niezagospodarowanych przestrzeni pod nowe, nieoczywiste miejsca na książki.

Teraz czas na przeskok do świata inspiracji!

Jak się okazuje klimatyczna domowa biblioteka to nie zawsze tylko kwestia finezyjnej półki.
Spora część przykładów to zupełnie zwyczajne meble, a niezwyczajne wnętrze biblioteki to reszta oprawy. Co, musicie przyznać, jest dla nas pewną ulgą – i potwierdzeniem tego, o czym mówimy zawsze.
Dobrze zaprojektowane wnętrze to nie jest jeden widowiskowy element, który ma porwać uwagę. Chodzi o całość. Precyzyjną kompozycję dopełniających się składowych.

Przejdźmy do inspiracji! Widzicie tu coś dla siebie? Dajcie koniecznie znać!

Jeszcze więcej inspiracji znajdziesz na naszym Pinterest! Sprawdź nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *